Jak je to s tou rakovinou?
Nádorová onemocnění mají ve společnosti příšerkovskou pověst. Jsou považována za smrtelnou nemoc, jejíchž léčba je zdlouhavá, bolestivá a často bezvýchodná. Po přečtení článku dokážete odhadnout příčinu vzniku nemoci i kudy z ní ven, pokud ještě není pozdě. Každá nemoc má totiž svou mez, do které je řešitelná.
Dlouhověkost
Naše buňky žijí v souladu s naším stylem života. Mají svůj plán, podle kterého ví, kolikrát a jak rychle se mohou rozmnožit, než jejich role v tomto těle skončí. Potřebují jíst, aby mohly prospívat a vylučovat odpadní látky. Odpadní látky nadále putují cévním a lymfatickým systémem až do trávicího traktu a z těla ven. Zdravé tělo s dostatkem mikroživin, vody, spánku, pohybu, čerstvého vzduchu a smíchu dokáže fungovat i přes 110 let. Věděli jste, že v ideálním prostředí je naše tělo nastaveno na 120 až 130 let života? Jeho délku tak máme z velké části ve svých rukách. Aby tělo dobře fungovalo, potřebuje pravidelnou péči a lásku k sobě sama.
Biologie nemoci
V našem těle se buňky neustále obměňují, proto dokážeme žít desítky let. Při procesu obměňování se z pravidla každý den tři až čtyři buňky zvrhnou v rakovinotvorné. Na ty má tělo speciální armádu, tzv. přirozené zabíječe, které mají za úkol tyto nezbedné buňky odklízet. Pokud z nějakého důvodu nádorovou buňku neodklidí, vznikne ložisko nádoru. Ložisko neustále expanduje a zvětšuje se. Svou velikostí pak utlačuje okolní orgány, omezuje jejich zdravou funkci a chod celého těla. Medicínským řešením pak bývá logicky kuličku nádoru vyjmout, podstoupit toxickou chemoterapii či radioterapii a nemoc dále monitorovat. Chirurgickým zákrokem však není odstraněna příčina vzniku nádoru, ale pouze jeho přítomnost. Z lékovědné zkušenosti víme, že pokud se postižený o své tělo nezačne od zjištění diagnózy co nejdříve starat sám, do dvou let se mu nemoc vrátí s často fatálním a rychlým koncem.
Je to proces ne infekce
Rakovina není jako chřipka, kdy chytnete virus venku na ulici a za tři dny inkubační doby pocítíte rýmu či bolení v krku. Ne. Rakovina je následkem dlouholetého toxického životního stylu, ve kterém najdeme například alkohol, kouření, práce na směny, stres, strach, žití podle představy někoho jiného, sebelítost, lhaní si, iluze v mezilidských vztazích, nesvoboda a další. Tyto aspekty hrají početnější roli než třeba dědičnost. U dědičných případů bývá nejčastější příčinou narušení imunitního systému a pozorujeme ji už v dětství. Dědičnost nádorových onemocnění však není předmětem tohoto článku. Pokud se objeví rakovina u dospělého člověka je na místě životní změna v přístupu i ve stravování.
Úloha psychiky
Aby buňky mohly zdravě pracovat, potřebují mít klid na práci. Soustředit se na svůj úkol a ne hasit dietní chyby či odklízet volné radikály po stresové zátěži. Dejte si rande sami se sebou a napište si své slabiny, které vás do nemoci dostaly nebo takové, které by jednoho dne mohly problém způsobit. Je na místě položit si i otázku života a smrti: Chci tady ještě být nebo už mám hotovo? To je velmi zásadní. V minulém roce jsem navštívila několik posledních rozloučení s lidmi v různém věku, kteří zemřeli na rakovinu či infarkt, a kteří už nechtěli pomoci zpět do zdraví. Rozhodli se tak. Pokud ale uznáte, že ještě není konec, dejte si své tělo i život do pořádku, ať se můžete zahojit co nejdříve.
S tělesnou schránkou Vám pomohou naši Lékovědci. Vhled do psychiky umí Celostní mentoring. Hledejte, pátrejte, učte se. Chcete-li, není všem dnům konec.
Příjemné jaro všem!